בבואנו לראות איזה מנהגים נהוגים סביב נושא השבעה, אנחנו רואים שזה מאוד משתנה בין אדם לחברו.

יש כאן עניין של מסורות, של שאלת ארץ המוצע של הנפטר ומשפחתו ואפילו של הקרבה לדת.

יחד עם זאת, ניתן לראות שיש גם מנהגים שמקובלים אצל חלק גדול יותר מהאוכלוסייה והינה הם כאן לפניכם.

 

  1. איסור מלאכה

בכל תקופת השבעה כל האבלים שיושבים יחדיו לא יכולים לעבוד. זה לא משנה על איזה סוג של עבודה מדובר, שכן בפועל קיים איסור מלאכה מכל סוג.

 

  1. איסור הנאה

כחלק ממנהגי השבעה אנחנו רואים שקיים איסור לעסוק בכל פעולה שיכולה לגרום לנו הנאה בדרך כזו או אחרת. כך למשל, פעולות כמו: רחיצת הגוף, החלפת בגדים, תספורת, גילוח, שימוש בקרמים או באיפור וכדומה – כל הפעולות הללו אסורות על פי מנהגי האבלות.

 

  1. כיסוי מראות ותמונות

נהגו לכסות את כל המראות ואת כל התמונות בבית. כיסוי זה בא לסמל גם הוא את ההתעסקות האחת והיחידה בימי האבל: בשבעה ובאבל עצמו.

 

  1. שינה בבית השבעה

נהוג שהאבלים הקרובים ביותר לנפטר נשארים כולם ללון ביחד בבית שבו יושבים את השבעה.

 

כיצד ניתן להפוך שבעה לנוחה ופרקטית יותר?

יש לא מעט מקרים שבהם השבעה כוללת לא מעט אנשים שבאים לנחם ולבקר, במיוחד כאשר הנפטר היה אדם צעיר, חייל, אדם מוכר וכדומה. לכן נשאלת השאלה: כיצד נוכל, גם במקרים כאלה לגרום לכל האבלים והמנחמים להרגיש בנוח. הרי אי אפשר לצפות מכולם שיצטופפו יחד בסלון, ולכן חשוב לדעת: אוהל אבלים  יכול להוות את הפתרון הטוב ביותר. אוהל כזה, שניתן להקים בכניסה לבניין, בחצר, בגינה או בכל שטח אחר,  יכול להיות מאוד נוח לשימוש. ראשית, כדאי לדעת שיש היום אוהלים בגדלים שונים, כך שתוכלו לבחור באיזה אוהל אתם מעוניינים לימי השבעה כך שלא תהיה צפיפות. שנית, האוהלים של ימינו מאוד איכותיים ועמידים, כך שכל מי שיגיע לנחם, ירגיש בנוח ולא יצטרך לסבול מתנאי מזג אוויר שונים כמו שמש קופחת, רוח או גשמים.

 

אל מי פונים לצורך הזמנת אוהל אבלים?

בין אם ברור לכם שאתם צריכים אוהל אבלים גדול במיוחד ובין אם גם אוהל קטן יותר יוכל להתאים לשבעה, ברור שאתם רוצים לפנות אל החברה הכי טובה שיש היום בתחום הזה. קיימות מספר חברות שמציעות שירות כמו השכרת אוהלי אבלים, כך שצריך לבדוק במי אתם בוחרים. מה כולל השירות? והאם, למשל, הם הובלת האוהל והתקנתו במקום זה חלק מהשירות שתוכלו לקבל? בנוסף, רצוי לברר כמה זה יכול לעלות לכם והאם, לדוגמה, תוכלו לשכור מאותה חברה גם כיסאות לאבלים. הכול צריך להיות כמה שיותר נוח ופרקטי ולכן רצוי לבחור בחברה שתיתן לכם את כל המענה שאתם זקוקים לו תחת קורת גג אחת.

 

מתחם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Israeli flag

צרו איתנו קשר >>

דילוג לתוכן