ספר דברים הוא הספר האחרון מבין חמשת חומשי התורה. בתור הספר האחרון, יש לו חשיבות רבה כפי שמיד נסביר לכם, אך מה שחשוב להבין זה שכדאי לכם להחזיק אותו אצלכם בבית. כמובן, לכל חמשת חומשי התורה ישנה חשיבות רבה, אולם אם אתם מחפשים ספר אחד לקנות אותו בתור מתנה או סתם כדי שיהיה לכם ספר קודש, ספר דברים הוא ספר שכדאי שיהיה לכם.

 

ספר דברים

עוד לפני שנדבר על הסיבות לרכוש את ספר דברים, חשוב להכיר אותו בצורה מסוימת. ספר דברים הוא הספר האחרון מבין חמשת חומשי התורה. בספר דברים מתוארים הימים האחרונים של עם ישראל במדבר טרם הכניסה לארץ, וסיום הספר הוא בפטירתו של משה רבנו, גדול המנהיגים שקמו לעם. תוכנו העיקרי של הספר הוא למעשה סיכום ההיסטוריה של עם ישראל מרגע יציאת מצרים.

בספר דברים משה רבינו נושא למעשה את הנאום האחרון בחייו, בו הוא משלב מוסר, תוכחה, מצוות וכל מה שחשוב שעם ישראל ידע לפני שהוא נכנס לארץ. בסיום הספר מופיעה שירת האזינו שנחשבת לאחת השירות החשובות בתורה, והפרק האחרון הוא זה שבו מתוארת פטירתו של משה והאבל של עם ישראל. קניית ספר דברים כריכה קשה תאפשר לכם ללמוד את הספר לעומק.

ספר דברים

פרשת השבוע

הסיבה הראשונה שכדאי לכם לרכוש כעת ספר דברים בכריכה קשה היא שתכף נתחיל לקרוא את הספר הזה בבית הכנסת. מיד לאחר חומש במדבר שבו אנחנו נמצאים עכשיו נתחיל בקריאתו של ספר דברים. אם אתם רוצים שתהיה לכם דרך לעקוב בצורה נוחה אחר קריאת התורה בבית הכנסת, חשוב שיהיה לכם ספר דברים. הכריכה הקשה תעזור לכם לעשות את זה בצורה נוחה יותר.

 

לימוד ועיון

בסופו של דבר קריאת התורה היא דבר שנעשה שלוש פעמים בשבוע, אולם לספר דברים יש חשיבות גם מעבר לזה. אם אתם רוצים ללמוד את אחד מספרי התנ"ך ולהרגיש שאתם מבינים לעומק את הייעוד של עם ישראל, ספר דברים הוא ספר נהדר להתחיל את זה ממנו. הספר כתוב בשפה פשוטה, והתכנים שמופיעים בו רלוונטיים בצורה יוצאת דופן, גם בלי לקרוא יותר מידי פרשנות עליהם.

התיאורים שיש בספר, יחד עם המצוות הרבות שמופיעות בו יאפשרו לכם להכיר היטב את התורה וכל זה רק באמצעות קריאת החומש שמסכם אותה, והכל בשפתו של גדול המנהיגים בעם.

 

לסיכום

ספר דברים הוא החומש האחרון מבין חמשת חומשי התורה. בספר משה רבינו מסכם למעשה את המסע של עם ישראל במדבר. אם אתם רוצים ללמוד את ספר דברים בצורה עמוקה, כדאי שיהיה לכם אותו בכריכה קשה שתשמור על הספר. הספר יאפשר לכם לעקוב בצורה נוחה אחר פרשיות השבוע של ספר דברים, וכמובן ללמוד בצורה עמוקה את אחד מהמיוחדים שבספרי התנ"ך כולו.

התנ"ך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Israeli flag

צרו איתנו קשר >>

דילוג לתוכן